Wpływ mechanicznego rozdrabniania na wskaźniki płynięcia, gęstość oraz wytrzymałość na rozciąganie detali wykonanych z polilaktydu

Grzegorz Markiewicz

Abstract

Recykling tworzyw sztucznych jest obecnie szeroko poruszanym zagadnieniem. Możliwość ponownego wykorzystania zużytych detali jest niebywałą zaletą materiału. Jednak ponowne jego wykorzystanie w danym procesie wytwarzania może wpływać na jego właściwości. W pracy przedstawiono wpływ mechanicznego rozdrabniania i ponownego wykorzystania polilaktydu na jego wytrzymałość na rozciąganie, wskaźniki płynięcia oraz gęstość. Analizując uzyskane rezultaty można stwierdzić, iż proces mechanicznego rozdrabniania ma wpływ na właściwości detali wytwarzanych po wykorzystaniu tworzywa po tym procesie.
Author Grzegorz Markiewicz (FME)
Grzegorz Markiewicz,,
- Faculty of Mechanical Engineering
Pages136-143
Publication size in sheets0.5
Book Nyćkowiak Jędrzej, Leśny Jacek (eds.): Badania i rozwój młodych naukowców w Polsce. Nauki techniczne i inżynieryjne. Materiały, polimery, kompozyty, 2019, Młodzi Naukowcy, ISBN 978-83-66392-07-6, [978-83-66392-08-3], 170 p.
Keywords in PolishPLA, MFR, MVR, recykling
Internal identifierROC 19-20
Languagepl polski
Score (nominal)5
Score sourcepublisherList
ScoreMinisterial score = 5.0, 05-02-2020, MonographChapterAuthor
Citation count*
Cite
Share Share

Get link to the record


* presented citation count is obtained through Internet information analysis and it is close to the number calculated by the Publish or Perish system.
Back
Confirmation
Are you sure?